Animation

Skrz prsty - |Úvod|Part One|Part Two|Part Three|Part Four|Part Five|

Beatles

7. června 2010 v 19:53 | TeruSha* |  ~ Na téma...
By this-my.blog.cz
Legendární liverpoolská skupina, zřejmě nejvýznamnější v dějinách rockové hudby. Lennon (nar. 1940) a McCartney (nar. 1942) se potkávají v létě 1957, aby spolu hráli ve skifflové skupině The Quarrymen. O rok později se k nim přidává G. Harrison (nar. 1943). V listopadu 1959 se tato skupina rozpadá. Trojice se na jaře 1960 spojuje s bubeníkem Pete Bestem (nar. 1941) a Staurtem Sutcliffem (nar. 1940), zpočátku v úloze kytaristy a zakládají skupinu Long John & The Silver Beatles, jejíž název postupně zkracují až na The Beatles.

V létě 1960 cestují poprvé na 4 měsíce hrát do Hamburgu. Po návratu natočili pro malou značku Arnstik jeden singl (to už s R. Starrem a dalším členem sk. Rory Storm & The Hurricanes, zpěvákem Lou Waltersem). Na jaře 1961 hrají v liverpoolském Cavern Clubu a potom opět cestují do Hamburgu. Tam v květnu nahrávají první snímky pro Polydor jako doprovodná skupina Tonyho Sheridana. Dva snímky (Ain't She Sweet a Cry For A Shadow) ale už nahrají sami. V létě odchází S. Sutcliffe (v dubnu 1962 umírá).

V prosinci 1961 se stává manažerem skupiny Brian Epstein (nar. 1934). Na jaře 1962 je skupina na 3. pobytu v Hamburgu a v létě nahrávají poprvé u George Martina (nar. 1926) a podepisují smlouvu s EMI - Parlophone. V srpnu 1962 nahrazuje P. Besta Ringo Starr, ročník 1940. (Bestovi vyšlo v r. 1965 sólové album Best Of Beatles, na zn. Savage.) Na podzim nahrávají ve studiu na Abbey Road skladby Love Me Do, P.S. I Love You (ty tvoří 1. singl) a Please Please Me.

V prosinci 1962 hrají naposledy v Hamburgu. Druhý singl - Please Please Me - se hned počátkem r. 1963 stává velkým hitem. V dubnu vychází 1. LP, následuje první turné po Velké Británii a další úspěšný singl She Loves You. V listopadu vychází 2. LP (With The Beatles), následuje hit I Want To Hold Your Hand a Beatles se začínají okamžitě prosazovat i v U.S.A.

V únoru 1964 cestují Beatles poprvé do Ameriky, aby vystoupili v televizní "Ed Sullivan Show". Následuje série úspěšných singlů a pokračuje horečka zvaná "beatlemánie". V létě má premiéru film A Hard Day´s Night, vychází stejnojmenné album a skupina cestuje na 1. koncertní turné po U.S.A. V říjnu 1964 získávají Beatles pět britských cen Ivora Novella a v prosinci vychází album Beatles For Sale. Rok 1965 je ve znamení natáčení filmu Help! (a stejnojmenného alba).

V srpnu následuje další americké turné a v říjnu jim uděluje britská královna skupině Řády Britského impéria. V prosinci vychází LP Rubber Soul. V roce 1966 podnikají Beatles poslední světové koncertní turné a vychází album Revolver. Hudební stránka písniček se postupně stává složitější a texty už nejsou vždy tak prvoplánové jako v ranném období tvorby.

V létě 1967 vychází slavné album "Sergeant Pepper's Lonely Hearts Club Band" (1967) a v srpnu začínají Beatles studovat pod vedením M.M. Yogiho transcendentální medicínu. V té době umírá na předávkování drog jejich manažer Brian Epstein. Na podzim se natáčí televizní film Magical Mystery Tour. V dubnu 1968 začíná fungovat vlastní nahrávací společnost Apple a krátce na to se J. Lennon setkává s Yoko Ono.

Jejich vztah se stane důležitým momentem pro další existenci Beatles. V létě má premiéru kreslený film Yellow Submarine (Žlutá ponorka). Na podzim 1968 vychází deska The Beatles, označovaná obvykle jako "bílé dvojalbum". Je to zároveň 1. LP skupiny na značce Apple. V lednu 1969 vystupuje skupina na střeše londýnské budovy této společnosti (zachyceno v dokumentárním filmu Let It Be, uvedeném na jaře 1970).

Obchodním manažerem se stává Allen Klein, sólovou aktivitu (včetně mírové propagandy) začíná rozvíjet J. Lennon a v rámci skupiny se stále více prosazuje i G. Harrison. V září 1969 vychází album Abbey Road.

V dubnu 1970 P. McCartney oficiálně oznamuje odchod ze skupiny (v té době už vycházejí i jeho sólové nahrávky) a Beatles se záhy rozpadají. Za dobu existence měla skupina 18 hitů č. 1 v Anglii a 22 v U.S.A. Desky Anthology Vol. I, resp. II obsahují i skl. Free As A Bird, resp. Real Love, které ještě před smrtí v prosinci 1980 nazpíval Lennon a zbylí 3 členové je v r. 1995 dopracovali.


(Zdroj:osobnosti.cz)

!!IGNORUJI VZKAZY,NA KTERÝCH JE NAPSÁNO,ŽE TAM MAM NAPSAT SVŮJ NÁZOR!!

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 space-zamotana-hlava space-zamotana-hlava | Web | 7. června 2010 v 20:19 | Reagovat

K tý ignoraci.. No ehm budeš muset zase ignorovat. Zkopírovat text umí každý, ale dát do něj něco ze sebe to už je něco

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Copyright © 2010 | TeruSha*, shoot-graphic-photos.blog.cz
Hosting | blog.cz . Thanks for your visit.
HOME: SHOOT-GRAPHIC-PHOTOS.BLOG.CZ